mycie dachu

Dlaczego warto regularnie przeprowadzać mycie dachu?

Jeśli posiadasz swój własny dom, zapewne zależy ci na tym, by zarówno wewnątrz, jak i z zewnątrz prezentował się on estetycznie i schludnie. Na kondycję i wygląd budynku składa się wiele czynników, a jednym z nich jest stan dachu. Warto regularnie przeprowadzać mycie, czyszczenie oraz malowanie tego elementu domu. Służy to nie tylko względom estetycznym, ale także ochrania dachówkę przed trwałym zniszczeniem.

Element budynku narażony na działanie szkodliwych czynników

Ktoś mógłby się zastanawiać, czy mycie i czyszczenie dachu rzeczywiście jest konieczne. Warto jednak pamiętać, że ten element budynku jest bardzo silnie narażony na działanie szkodliwych czynników. Należą do nich opady atmosferyczne, promienie UV, kurz, pył, piasek, a także mchy, glony, porosty oraz inne mikroorganizmy. Zanieczyszczenie dachu może być też wynikiem zalegającego śniegu czy opadających z drzew liści i igliwia. Pod wpływem tych szkodliwych czynników dachówka traci swój pierwotny, elegancki wygląd i pokrywa się szarym, brudnym osadem. Nie trudno więc domyślić się, dlaczego mycie jej jest tak istotne. Co więcej, okresowe czyszczenie dachu zabezpiecza połać przed atakami pleśni czy korozją, co ma bezpośrednie przełożenie na jej stan. Najlepiej powierzyć tę czynność specjalistom, którzy dysponują odpowiednim sprzętem i mają doświadczenie w wykonywaniu tego typu prac. Jeśli poszukujesz firmy, która zajmuje się myciem i czyszczeniem dachów na terenie Zielonej Góry lub w okolicy, możesz zajrzeć tutaj: https://grupabekerfarb.pl/mycie-i-czyszczenie-zielona-gora.

Mycie i czyszczenie dachu – czym się różni i na czym polega?

Trzeba zaznaczyć, że mycie i czyszczenie dachu nie jest tym samym. Obie te czynności są jednak niezbędne, by budynek był w dobrej kondycji i prezentował się nienagannie. Mycie dachu to czynność przeprowadzana regularnie, która polega na pozbywaniu się zabrudzeń łatwo usuwalnych, takich jak pył, kurz, liście czy igliwie. W pierwszym etapie na dachówkę aplikowany jest specjalny środek dezynfekujący. Następnie połać dachu jest myta przy użyciu wody, zazwyczaj za pomocą karchera. Ponieważ praca ta odbywa się na dużej wysokości, wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Ciemny osad nagromadzony na dachówce może pozostawiać nieestetyczne zacieki, jeśli mycie nie zostało przeprowadzone fachowo. Z tych powodów najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy zajmującej się myciem i czyszczeniem dachów. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj: https://grupabekerfarb.pl.

Czym jest czyszczenie dachówki? Czynność ta polega na pozbywaniu się ciężkich do usunięcia zabrudzeń, które na trwałe przywarły do połaci dachu. Należy ją rozpocząć od wstępnej oceny stanu pokrycia dachowego. Następnie dobierana jest najlepsza metoda czyszczenia oraz właściwe preparaty chemiczne. Niezwykle ważne jest to, by uwzględnić rodzaj dachówki, ponieważ źle dobrane środki mogłyby spowodować uszkodzenie połaci dachu. Podczas okresowego czyszczenia dachówki można pozbyć się mchu, pleśni, ptasich odchodów, porostów, a także osadów kominkowych.